Asertivita jako efektivní jednání v sociálních službách

Získejte nové znalosti a dovednosti z oblasti komunikace a asertivity!

V rámci kurzu obdržíte praktické rady pro zlepšení vlastního komunikačního stylu o základní a funkční asertivní techniky. Seznámíte se s nejpodstatnějšími informacemi z oblasti lidských potřeb, asertivity a manipulace v komunikaci a budete umět tyto kompetence využít zejména v emočně vyhrocených situacích.

Naučíte se ovládat základní způsoby, jak vhodně reagovat na různorodé komunikační situace a jak komunikovat s odlišnými typy lidí. Po absolvování kurzu dovedete zmírnit napětí a stres ve vyhrocených jednáních s uživateli sociálních služeb, případně s jejich rodinnými příslušníky, a dokážete tato jednání směřovat ke konstruktivnímu řešení problémů.

Akreditace MPSV ČR: A2023/0727-SP/PC/PP (8 vyučovacích hodin).

Toto školení je akreditováno Ministerstvem práce a sociální věci ČR a cena je osvobozena od DPH. Cena bez DPH je tak cenou konečnou.

• sociálním pracovníků,
  • pracovníkům v sociálních službách.

• Základy sociální komunikace.
  • Specifika komunikace v sociálních službách.
  • Klasifikace komunikačních stylů.
  • Výhody a limity asertivní komunikace v sociálních službách.
  • Asertivní komunikace v podmínkách sociálních služeb.
  • Základní asertivní techniky.
  • Využití asertivní komunikace v každodenní praxi sociálních služeb.