DISKUZNÍ PRACOVNÍ SETKÁNÍ - OSTRAVA

POZVÁNKA NA DISKUZNÍ PRACOVNÍ SETKÁNÍ STAROSTŮ, MÍSTOSTAROSTŮ A TAJEMNÍKŮ OBCÍ A MĚST MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE

Rádi bychom Vás pozvali na již třetí diskuzní setkání k vybraným tématům pro starosty, místostarosty a tajemníky obcí a měst Moravskoslezského kraje, které se bude konat 16. 4. 2024 v prostorách luxusního hotelu Mercure v Ostravě.

Budou Vám představeny změny právních předpisů jak z oblasti pracovního práva podstatného pro obce jako zaměstnavatele, tak práva územních samosprávných celků, včetně dalších plánovaných legislativních změn, jež se dotýkají činnosti obcí a obecních úřadů.

Získáte aktuální informace a cenné rady v přípravě a zadávání stavebních zakázek včetně informací týkající se kontroly dokumentace, archivace a územního plánování.

Závěrem se dozvíte důležité aktuality z oblasti pracovněprávních vztahů a personalistiky se zaměřením na možnosti realizace efektivní řídící, organizační a personální politiky úřadů územních samosprávných celků.

Těšíme se na Vás!

HARMONOGRAM DISKUZNÍHO PRACOVNÍHO SETKÁNÍ

8:30 - 9:00 Registrace

9:00 - 9:15 Zahájení a přivítání účastníků setkání, seznámení s programem

9:15 - 10:45 Novinky v legislativě aneb na co se připravit, Mgr. Marek Zeman

• Novely zákona o obcích a zákona o úřednících ÚSC.
  • Nedávné legislativní změny, kterou jsou již účinné.
  • Legislativní změny plánované či v legislativním procesu.

10:45 - 11:00 Přestávka

11:00 - 12:30 Příprava a zadávání stavebních zakázek, Ing. Radmila Nováková

• Veřejné zakázky ve správě majetku.
  • Vnitroorganizační směrnice zadávání veřejných zakázek malého rozsahu.
  • Stanovení strategie obce, projekty.
  • Kontrola dokumentací, archivace, územní plánování.

12:30 - 13:15 Oběd

13:15 - 14:00 Pracovněprávní vztahy a personalistika, Mgr. Jiří Moskala, MPA

14:00 Dotazy, diskuse a závěr

ŘEČNÍCI DISKUZNÍHO SETKÁNÍ

Mgr. Jiří Moskala, MPA

Emeritní tajemník městského úřadu, dlouholetý lektor a vysokoškolský pedagog. Ve veřejné správě působí od roku 1992. Od roku 2007 až do 2023 vykonával funkci tajemníka městského úřadu. V lektorské činnosti se zaměřuje zvláště na personální práci, manažerské dovednosti a problematiku zákona o obcích a zákona o úřednících. Semináře vede interaktivní formou a doplňuje o své pracovní zkušenosti.  Přednáškové činnosti se věnuje od roku 2010.

Mgr. Marek Zeman

Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Po působení v advokacii úspěšně složil advokátní zkoušku. Poté, co několik let působil na Městském úřadě Studénka jako právník, je od roku 2023 tajemníkem téhož městského úřadu. Má za sebou mnohaletou poradenskou činnost v oblasti pracovního a soukromého práva, jakož i poskytování právní pomoci nejen velkým městům, ale i menším obcím a jejich uvolněným zastupitelům.

Ing. Radmila Nováková

Vedoucí odboru stavebního řádu, územního plánování a rozvoje. Ve veřejné správě působí na pozici vedoucího úředníka od roku 1999. Má dlouholeté praktické zkušenosti na úsecích stavební úřad, silniční správní úřad a plánování a realizace investičních akcí.