Domovní čísla a RUIAN

Kurz prohlubuje a rozšiřuje znalosti úředníků, kteří jsou pověřeni výkonem agendy na úseku územní identifikace a přidělování domovních čísel.

Akreditace MV ČR: AK/PV-654/2022 a AK/VE-324/2022.

• úředníkům a vedoucím úředníkům podle § 2 odst. 4 zákona č. 312/2002 Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů pověřených výkonem agendy na úseku územní identifikace a přidělování domovních čísel.

• Právní základ
  • Základní registry obecně – cíl, druhy, právní základ, systém fungování
  • Agendové informační systémy (AIS) a jejich vazba na jednotlivé základní registry
  • Referenční údaje

Číslování budov, označování názvů v obcích a editační činnost obce

• Číslování budov
  • Typy budov a způsoby jejich využití
  • Druhy domovních čísel
  • Žadatelé o domovní čísla, podklady
  • Doklad o přidělení domovního čísla
  • Označování budov tabulkami.
  • Vznik ulic, částí obce, městských částí
  • Označování názvů ulic a veřejných prostranství v obci.
  • Povinnost obce vůči Českému úřadu zeměměřičskému a katastrálnímu
  • Správní řád
  • Přestupky na úseku domovních čísel

Registr územní identifikace adres a nemovitostí