Doručování písemností ve státní správě a samosprávě

Seminář na téma doručování písemností ve státní správě a samosprávě obeznamuje úředníky státní správy a samosprávy o správných postupech při doručování písemnosti a rovněž upozorňuje na nejčastější chyby při doručování, které mohou mít za následek procesní pochybení.

Akreditace MV ČR: AK/PV-972/2022 a AK/VE-463/2022.

• úředníkům a vedoucím úředníkům územně samosprávných celků v jejichž kompetenci je daná problematika.

Zásady doručování ve správním řízení

• Obecné principy a požadavky.
  • Kdo doručuje.
  • Kam (kde) se doručuje.
  • Jak se doručuje.
  • Uložení písemnosti.
  • Překážky při doručování.
  • Fikce doručení.
  • Lhůty při doručování.

Elektronické aspekty doručování ve správním řízení

• Vymezení základních pojmů (např. datová schránka, autorizovaná konverze atd.).
  • Přehled právních předpisů upravujících komunikaci prostřednictvím datových schránek a úkony s tím související.
  • Postup při vyřizování písemnosti orgánem veřejné moci v souvislosti s datovými schránkami, konverzí dokumentů a spisovou službou.

Doručování ve správním řízení v praxi

• Typické problémy při doručování ve správním řízení a možnosti jejich řešení.
  • Vybrané judikáty k problematice doručování ve správním řízení.
  • Řešení případových studií.
  • Odpovědi na dotazy, diskuze k problematice, výměna zkušeností.