Insolvenční řízení - základní otázky úpadkového práva

V rámci webináře Vám bude osvětlena problematika insolvenčního řízení, seznámíte se s právní úpravou úpadkového práva v České republice včetně platné novely a dále s problematikou insolvenčního řízení zaměřujícího se na aktuální otázky z praxe.

Akreditace MV ČR: AK/PV-144/2019 a AK/VE-88/2019.

• úředníkům a vedoucím úředníkům veřejné správy, v jejich kompetenci je daná problematika.

• legislativní rámec,
  • principy a východiska platné právní úpravy,
  • definice úpadku a způsoby jeho řešení,
  • přínosy a nedostatky nové právní úpravy po prvním desetiletí účinnosti,
  • subjekty insolvenčního řízení, účastníci insolvenčního řízení,
  • insolvenční rejstřík jako mimořádně praktický zdroj informací o insolvenčním řízení,
  • insolvenční návrh – formální požadavky, praktické problémy,
  • rozhodnutí soudu o insolvenčním návrhu,
  • zahájení insolvenčního řízení: účinky, dopad na věřitele, právní účinky zahájení řízení,
  • druhy pohledávek a jejich uplatňování v insolvenčním řízení,
  • přihláška pohledávky – formální náležitosti, lhůty pro podávání přihlášek, praktický nácvik vyplnění přihlášky,
  • přezkum pohledávek, popěrné úkony a jejich právní dopady,
  • incidenční spory,
  • majetková podstata,
  • jednotlivé způsoby řešení úpadku a jejich průběh,
  • praktická doporučení pro postup účastníků v rámci insolvenčního řízení.