Jak popsat výsledky kontroly nebo auditu

Na kurzu získáte konkrétní návod, jak zvýšit informační funkci kontrolních a auditních zjištění.

Akreditace MV ČR: AK/PV-755/2021 a AK/VE-449/2021.

• kontrolním pracovníkům, auditorům a dalším profesím, které sestavují protokoly o kontrole, zprávy o zjištěních z provedeného auditu, zápisy a další odborné texty.

• jak dosáhnout přesnosti, stručnosti a srozumitelnosti protokolů o kontrole, zpráv a dalších písemností, které sestavují kontrolní pracovníci nebo interní auditoři,
  • druhy dokumentů o výsledcích kontrol a auditů: protokol o kontrole, zpráva, zápis výborů zastupitelstva, jejich náležitosti stanovené v kontrolním řádu a dalších právních předpisech,
  • struktura protokolu nebo zprávy o kontrole,
  • příklady věcných chyb,
  • nepřípustné nebo nevhodné formulace,
  • stylistické chyby,
  • nesrozumitelnost nebo víceznačnost cizích slov,
  • chyby při zařazování a tvorbě příloh zpráv a protokolů o kontrole,
  • správná citace předpisů podle legislativních pravidel a ČSN,
  • formální úprava textů,
  • problematika psaní čísel,
  • příklad tabulky,
  • doplněno přehledem písemností zhotovovaných před zahájením, v průběhu a po ukončení kontroly nebo interního auditu.

Seminář volně navazuje na kurzy Průběh kontroly u příjemců dotací konaný dne 19. 3. 2024 a Poznatky z kontrol a auditů efektivnosti a hospodárnosti dne 4. 6. 2024.