Jednotné environmentální stanovisko

Jednotné environmentální stanovisko: nová právní úprava ochrany životního prostředí v řízeních podle stavebního zákona a v řízeních navazujících na proces posuzování vlivů na životní prostředí.

Akreditace MV ČR: AK/PV-514/2023 a AK/VE-244/2023.

• úředníkům a vedoucím úředníkům územních samosprávných celků dle § 2 zák. č. 312/2002 Sb., kteří budou mít v náplni své práce správní činnosti, vydávání stanovisek a povolení podle zákona o ochraně přírody a krajiny, zákona o ochraně ZPF, lesního zákona, vodního zákona, zákona o ovzduší, popřípadě i dalších zákonů z oblasti životního prostředí.

• Účel jednotného environmentálního stanoviska.
  • Předběžné informace pro účely jednotného environmentálního stanoviska.
  • Náležitosti žádosti o vydání jednotného environmentálního stanoviska.
  • Požadavek na předložení dokumentace k povolení záměru dle stavebního zákona.
  • Postup vydání jednotného environmentálního stanoviska, lhůty.
  • Základní obsah jednotného environmentálního stanoviska, jeho platnost a možnost změn.
  • Změny zákona o posuzování vlivů na životní prostředí, zákona o ochraně přírody a krajiny, vodního zákona, zákona o ochraně zemědělského půdního fondu, geologického zákona, zákona o ochraně ovzduší, zákona o odpadech, zákona o prevenci závažných havárií a lesního zákona související s jednotným environmentálním stanoviskem.