Katastr nemovitostí - aktuálně a prakticky

Katastr nemovitostí se zaměřením na průběh vkladového řízení, aktuální otázky spojené se zápisem práv k nemovitým věcem.

Akreditace MV ČR: AK/PV-350/2020 a AK/VE-236/2020.

• úředníkům a vedoucím úředníkům územních samosprávných celků, zejména krajů a obcí s rozšířenou působností, zabezpečující agendu, která se dotýká katastru nemovitostí a činnosti katastrálních úřadů.

• Legislativní rámec.
  • Účel a předmět právní úpravy.
  • Katastr nemovitostí jako veřejný seznam.
  • Typy zápisů do katastru nemovitostí.
  • Stavba jako součást pozemku.
  • Stavba jako součást práva stavby.
  • Stavba jako samostatná věc.
  • Zásada materiální publicity, posílení důvěry v zápisy katastru nemovitostí.
  • Nové možnosti zápisů do katastru po přijetí zák. č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.
  • Pořadí zápisu práva do katastru nemovitostí.
  • Práva zapisovaná do katastru nemovitostí.
  • Ostatní zápisy do katastru nemovitostí.
  • Monitoring katastru nemovitostí se zaměřením na změny právního stavu.
  • Lustrace práv osob v katastru nemovitostí.
  • Průběh řízení před katastrálním úřadem (návrh, doplnění, zpětvzetí a další úkony).
  • Náležitosti listin, který se pojí s nemovitými věcmi.
  • Zástavní právo se zaměřením na soudcovské, exekutorské a zástavní právo zřízené z rozhodnutí správního orgánu.
  • Náležitosti dokumentace, která se pojí s nemovitými věcmi.
  • Dotazy a diskuse.