Poznatky z kontrol a auditů efektivnosti a hospodárnosti

Cílem kurzu je předat praktické zkušenosti z dlouholetého výkonu kontroly hospodaření.

Akreditace MV ČR: AK/PV-735/2021 a AK/VE-439/2021.

• pracovníkům, kteří provádějí kontrolu nebo interní audit v obcích, krajích, příspěvkových organizacích, státních orgánech, u příjemců veřejné finanční podpory a v dalších subjektech,
  • auditorům, kteří poskytují služby orgánům veřejné správy.

• zjišťovaná neefektivnost a nehospodárnost,
  • příklady formulací ve zprávách a protokolech o kontrole,
  • příklady kritérií hospodárnosti a efektivnosti,
  • neobvyklé smlouvy, rizika v důsledku chyb ve smlouvách,
  • hospodárnost a rizika vyčleňování činností mimo organizaci,
  • auditní a kontrolní postupy,
  • příklady rizik v činnosti organizací, rizika kontrolora nebo interního auditora,
  • ustanovení o rizicích v právních předpisech a standardech,
  • obdržené stížnosti a podněty – upozornění na rizika.

S tématem souvisejí kurzy Dokumenty vyžadované při finanční kontrole a interním auditu v roce 2024 konaný dne 22. 2. 2024 a Průběh kontroly u příjemců dotací dne 19. 3. 2024.