Právo nemovitostí - vybrané problémy praxe

Každý, kdo přichází do styku s problematikou nemovitostí, při jejich správě či jiných dispozicích s nimi, by měl být vybaven hlubšími znalostmi nového pojetí věci nemovité, důsledků návratu superficiální zásady, rozšířené úpravy věcných práv, zejména věcných práv k věci cizí.

Bez takových znalostí může u adresátů práva docházet k fatálním chybám, či jiným negativním důsledkům, a to zejména mají-li povinnost jednat s péčí řádného hospodáře.

Akreditace MV ČR: AK/PV-342/2018 a AK/VE-208/2018.

• úředníkům a vedoucím úředníkům veřejné správy zodpovědným za správu majetku obcí,
  • developerům, pracovníkům realitních kanceláří,
  • majitelům nemovitostí a široké odborné veřejnosti, včetně veřejnosti právnické,
  • zájemcům o problematiku nemovitostí, kteří se s ní setkávají ve své praxi.

• Co je nemovitou věcí? Věc nemovitá hmotná a nehmotná.
  • Co je stavbou ve smyslu občanskoprávním? Kdy je stavba samostatná věc a kdy pouhá součást pozemku?
  • Čí je stavba na cizím pozemku? Co když je stavba na více pozemcích?
  • Co to je dočasná stavba?
  • Co to je právo stavby a jak ho efektivně využít?
  • Právní režim inženýrských sítí a pozemních komunikací po první novelizaci občanského zákoníku.
  • Služebnosti a reálná břemena. Jejich nabývání, obsah a zánik.
  • Vybrané problémy spoluvlastnictví nemovité věci.