Přestupková řízení na úseku občanských průkazů a cestovních dokladů

Získejte praktické znalosti v rámci přestupkového řízení na úseku občanských průkazů a cestovních dokladů nutných ke správné aplikaci příslušných ustanovení zákona č. 269/2021 Sb., o občanských průkazech, ve znění pozdějších předpisů, a zákona č. 329/1999 Sb., o cestovních dokladech, ve znění pozdějších předpisů, v rámci přestupkového zákona.

Akreditace MV ČR: AK/PV-754/2023 a AK/VE-374/2023.

Komu je školení určeno:

• úředníkům a vedoucím úředníkům, kteří se podílejí na výkonu správních činností v oblasti
    občanských průkazů a cestovních dokladů, kteří jsou zařazeni do obecních úřadů s rozšířenou působností.

Struktura školení:

• Obecná ustanovení zákona o přestupcích.
  • Základy odpovědnosti za přestupek – správní tresty.
  • Vymezení a charakteristika přestupků na úseku občanských průkazů.
  • Vymezení a charakteristika přestupků na úseku cestovních dokladů.
  • Řízení o přestupcích na úseku občanských průkazů a cestovních dokladů.
  • Rozhodnutí o přestupku.
  • Odvolací řízení.