Problematika vztahů obce a škol (právní vztahy zřizovatele a příspěvkové organizace)

Kurz vás seznámí s komplexním pohledem na problematiku vztahu zřizovatele (obce, kraje) a příspěvkové organizace, speciálně škol a školských zařízení. Seminář obsahuje všechny důležité oblasti (statusové, právní, majetkové, finanční a ekonomické, kontrolní), se kterými se ve své praxi setkáváte. Jedním z cílů je taktéž poskytnout návod, jak problematiku v praxi uchopit. Součástí programu jsou vzory a příklady dobré i špatné praxe.

Akreditace MV ČR: v akreditačním řízení.

• úředníkům a vedoucím úředníkům, kteří se v rámci své náplně práce zabývají problematikou příspěvkových organizací (škol), zejména agendou zahrnující výkon činností zřizovatele v rovině obecné (kontrolní, finanční, majetkové) či specifické (školství).

• Právní postavení zřizovatele a p. o.
  • Proces a kroky vedoucí ke vzniku a zániku p. o.
  • Zřizovací listina p. o.
  • Další vnitřní předpisy p. o.
  • Správa majetku obce/kraje příspěvkovou organizací.
  • Hospodaření se svěřeným majetkem.
  • Ekonomické vztahy zřizovatele a p. o.
  • Výkon funkce zřizovatele.
  • Pracovněprávní vztahy zřizovatele a p. o.
  • Kontrolní činnost ze strany zřizovatele.