Průběh kontroly u příjemců dotací

Cílem webináře je předání praktických zkušeností z dlouholetého výkonu kontroly na místě, příklady zjišťovaných nedostatků.

Akreditace MV ČR: AK/PV-239/2023 a AK/VE-120/2023.

• pracovníkům, kteří provádějí kontroly u různých typů příjemců dotací,
  • zúčastnit se mohou také kontrolovaní.

• výběr kontrolní akce a příprava na kontrolu,
  • vyžádané dokumenty ke kontrole,
  • způsoby účtování příjemců dotací,
  • co je nutno vědět o příjemcích dotací a návratných finančních výpomocí – spolky, pobočné spolky, nadace, obecně prospěšné společnosti, obchodní korporace aj. právnické osoby (statutární orgán, prokázání právní osobnosti, zápisy do veřejných rejstříků), změny na základě občanského zákoníku a dalších zákonů,
  • příklady konkrétního postupu kontroly u různých typů příjemců dotací,
  • porušení rozpočtové kázně a další zjišťované nedostatky,
  • příklad struktury a formulací v protokolu o kontrole.

Tento kurz navazuje na Aktuální problematika poskytování dotací dne 18. 4. 2024.

S tématem souvisejí také semináře Dokumenty vyžadované při finanční kontrole a interním auditu v roce 2024 dne 22. 2. 2024, Poznatky z kontrol a auditů efektivnosti a hospodárnosti dne 4. 6. 2024 a Jak popsat výsledky kontroly nebo auditu dne 14. 5. 2024.