Relaxační techniky jako prostředek před syndromem vyhoření

Seznamte se s vybranými relaxačními technikami, a to jak po stránce teoretické, tak i po stránce praktické (účastník se s technikami seznámí prostřednictvím praktického nácviku).

Pomocí zvládnutí těchto vybraných relaxačních technik se naučíte pracovat se stresem a únavou, a dále se dozvíte, jakým způsobem je možné předcházet syndromu vyhoření.

Akreditace MPSV ČR: A2023/0956-SP/PC/PP/VP (6 vyučovacích hodin).

Toto školení je akreditováno Ministerstvem práce a sociální věci ČR a cena je osvobozena od DPH. Cena bez DPH je tak cenou konečnou.

• sociálním pracovníkům v oblasti sociální prevence, sociální péče a sociálního poradenství,
  • pracovníkům v sociálních službách v oblasti sociální prevence, sociální péče a sociálního poradenství,
  • neformálním pečovatelům,
  • pracovníkům v manažerské, řídicí funkci.

Úvod do problematiky stresu.

• Úvod do relaxace.
  • Podmínky pro relaxaci.
  • Základní doporučení.

Dech a vybraná dechová cvičení.

• Dechové cvičení I. (teoretické seznámení se s technikou, konkrétní nácvik techniky).
  • Dechové cvičení II. (teoretické seznámení se s technikou, konkrétní nácvik techniky).
  • Dechové cvičení III. (teoretické seznámení se s technikou, konkrétní nácvik techniky).

Vybrané relaxační techniky.

• Relaxační technika 5P (teoretické seznámení se s technikou, konkrétní nácvik techniky).
  • Jacobsnova progresivní relaxace (teoretické seznámení se s technikou, konkrétní nácvik techniky).
  • Vizualizace (teoretické seznámení se s technikou, konkrétní nácvik techniky).