Služby a funkce Portálu občana

Seznamte se s problematikou systému Portálu občana, který tvoří rozcestník pro online komunikaci občana se státní správou a samosprávou. Na praktických ukázkách v systému Portálu občana Vám budou představeny jednotlivé funkcionality tohoto systému.

Akreditace MV ČR: AK/PV-372/2021 a AK/VE-200/2021.

• úředníkům obcí s rozšířenou působností vykonávající činnosti dle zákona č. 269/2021 Sb., o občanských průkazech.
  • úředníkům vykonávající agendu evidence obyvatel na ohlašovnách.

Portál občana jako součást portálu veřejné správy a jeho charakteristika

• Vymezení služeb.
  • Ilustrativní ukázky.

Principy portálu občana

• Harmonogram zahájení.
  • Východiska při koncipování systému Portálu občana.

Přínosy portálu občana

• Pro občana.
  • Pro veřejnou správu.
  • Spojitost s ostatními portály

Legislativa

• Vymezení souvisejících právních předpisů (viz seznam literatury a předpisů níže).
  • Agenda Registru práv a povinností.
  • Informační systém základních registrů.

Praktická část

• Ukázka služeb portálu občana - možnosti přihlášení, identifikační prostředky, profil, design, služby, výpisy, údaje v portálu občana, datová schránka v portálu občana, archivace datových zpráv v portálu občana, podání a formuláře, úložiště dokumentů, správa udělených kontaktů, notifikace, kalendář, koš, formulář technické podpory, odhlášení, bezpečnost, nakládání s osobními údaji.

Spolupráce s dalšími projekty, nové služby a propagace portálu občana