Styk nezletilých s rodiči a jinými osobami

V rámci semináře se seznámíte s mezinárodními závazky České republiky a vnitrostátní právní úpravou styku, kterou obsahuje občanský zákoník. Probrány budou všechny okolnosti styku, zejména věk dítěte, rozsah styku, zapojení jiných osob, stanovisko nezletilého a jiné.

Zmíněna bude i problematika předběžných opatření, neosobního styku a stručně bude pojednáno i o výkonu rozhodnutí při nedodržování úpravy styku, jakož i otázka, zda nepečující rodič je povinen či jen oprávněn se s dítětem stýkat.

Akreditace MPSV ČR: v akreditačním řízení.

Toto školení je akreditováno Ministerstvem práce a sociální věci ČR a cena je osvobozena od DPH. Cena bez DPH je tak cenou konečnou.

Účastníci semináře:

• získají přehled o právní úpravě styku dítěte s rodiči a jinými osobami,
  • budou seznámeni s judikaturou v této oblasti,
  • získají informace jak zajistit dodržování úpravy styku,
  • budou schopni poskytnout o probíraných otázkách potřebným klientům, jejich rodinám a blízkým informace o této problematice,
  • využijí nabytých znalostí ve vztahu k povinnostem, které v této oblasti někteří z nich mají.

Právní úprava

• Prameny práva úpravy styku nezletilých s rodiči a jinými osobami;
  • mezinárodní závazky, vnitrostátní právní úprava.

Judikatura

• Judikatura úpravy styku nezletilých s rodiči a jinými osobami;
  • rozhodnutí ESLP, ÚS, NS a krajských soudů.

Okolnosti styku

• Věk dítěte, rozsah styku, zapojení jiných osob, stanovisko nezletilého,
  • problematika předběžných opatření, neosobního styku,
  • výkonu rozhodnutí při nedodržování úpravy styku, jakož i otázka, zda nepečující rodič je povinen či jen oprávněn se s dítětem stýkat.