Úvod do krizové intervence

Získejte základní vhled do problematiky krizové intervence a seznamte se s technikami komunikace v krizové situaci.

V rámci akreditovaného kurzu se zaměříme na jednotlivé situace např. nenadálé události, rozrušený či zoufalý klient, smrt blízkého, nečekané události, rodinná krize apod. Vymezíme si rozdíly mezi první psychickou pomocí a krizovou intervencí. Nebude chybět ani praktický nácvik.

Akreditace MPSV ČR: A2023/0957-SP/PC/PP (6 vyučovacích hodin).

Toto školení je akreditováno Ministerstvem práce a sociální věci ČR a cena je osvobozena od DPH. Cena bez DPH je tak cenou konečnou.

• sociálním pracovníkům v oblasti sociální prevence, sociální péče a sociálního poradenství,
  • pracovníkům v sociálních službách v oblasti sociální prevence, sociální péče a sociálního poradenství,
  • neformálním pečovatelům.

Úvod do problematiky

• Vymezení základních pojmů.
  • Definice krize.
  • Fáze krize.
  • Krizová intervence.
  • Druhy krizové intervence.
  • Struktura krizového rozhovoru.

Krizová intervence x první psychická pomoc.

Specifika práce s klientem v různých situacích.

• Práce s klientem v rámci jednotlivých situací.
  • Kazuistiky.
  • Praktický nácvik.

Sdílení zkušeností z praxe.