Úvod do problematiky opatrovnictví pro pracovníky sociálních služeb

Seznamte se s problematikou opatrovnictví z pohledu poskytování sociálních služeb.

Po absolvování akreditovaného semináře budete znát důvody, typy a druhy opatrovnictví. Uvědomíte si, jaké základní osobnostní vlastnosti by opatrovník měl mít a současně porozumíte povinnostem opatrovníka, jeho odpovědnosti a také jeho kontrole.

Akreditace MPSV ČR: A2023/0726-SP/PC/PP (8 vyučovacích hodin).

Toto školení je akreditováno Ministerstvem práce a sociální věci ČR a cena je osvobozena od DPH. Cena bez DPH je tak cenou konečnou.

• sociálním pracovníků,
  • pracovníkům v sociálních službách.

• Důvody opatrovnictví.
  • Typy opatrovnictví - druhy opatrovnictví.
  • Osobnost opatrovníka.
  • Povinnosti opatrovníka.
  • Odpovědnost a kontrola opatrovníka.
  • Právní subjektivita fyzických osob - právní osobnost, svéprávnost a její omezení.
  • Příklady z praxe - opatrovnictví plnoletých - právní východiska, obec jako veřejný opatrovník.
  • Kazuistiky – modelové situace.