Územní plánování a povolování staveb

Seznamte se s problematikou regulace území územně plánovací dokumentací, procesem jejího přijímání a následného využívání v procesu územního řízení.

Po absolvování kurzu si osvojíte základy procesu územního, stavebního a kolaudačního řízení a budete schopni činit jednotlivé úkony v těchto řízeních.

Akreditace MV ČR: AK/PV-340/2023 a AK/VE-159/2023.

• úředníkům a vedoucím úředníkům územně samosprávných celků, jejichž pracovní náplň zahrnuje kompetence v oblasti územního plánování a povolování staveb.

• Cíle a úkoly územního plánování.
  • Správní orgány působící ve věcech územního plánování.
  • Územně plánovací dokumentace – druhy a proces jejího přijímání.
  • Územní opatření.
  • Soudní přezkum územně plánovací dokumentace.
  • Územní rozhodnutí – druhy a alternativy.
  • Územní řízení a jeho modifikace.
  • Stavební řízení a jeho modifikace.
  • Řízení o odstranění stavby a dodatečné povolení stavby.
  • Změny v procesu územního plánování a povolování staveb, které přinese zákon č. 283/2021 Sb., stavební zákon (nový stavební zákon).