Vedení úřední desky v praxi

Seznamte se s veškerými povinnostmi při vedení fyzické i elektronické úřední desky.

Na praktických příkladech si prohloubíte znalosti a dovednosti při vedení úřední desky a spravování elektronické úřední desky.

V rámci kurzu se rovněž zaměříme na související témata jako např. soubor povinně zveřejňovaných informací, zveřejňování dražebních vyhlášek či ochrana osobních údajů ve zveřejňovaných dokumentech či správný formát zveřejňovaných dokumentů.

Akreditace MV ČR: AK/PV-525/2023 a AK/VE-247/2023.

• úředníkům a vedoucím úředníkům územních samosprávných celků, kteří mají v náplni práce zabezpečování vyvěšování dokumentů na úřední desce a/nebo mají na starost internetovou stránku ÚSC, resp. zveřejňování dokumentů na elektronické úřední desce (sekretariát, webmaster, informační centra apod.).

Vedení úřední desky

• Legislativní rámec.
  • Formální náležitosti (fyzické/digitální) úřední desky (podoba, náležitosti).
  • Elektronická úřední deska.
  • Sankce za nedodržení povinnosti zveřejnit dokumenty.
  • Rozsah dokumentů, které je nutné zveřejňovat (dražební vyhlášky, oznámení podle zákona č. 250/2000 Sb. apod.).
  • Ochrana osobních údajů ve zveřejněných dokumentech.

Aspekty související se zákonem č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, a další související témata

• Formát zveřejňovaných informací.
  • Soubor povinně zveřejňovaných informací (vyhláška č. 515/2020 Sb.).
  • Označování dokumentů (ČSN 01 6910) a používání razítek.

Diskuze a praktická cvičení během celého semináře.