Vymáhání místních poplatků

Získejte aktuální informace v oblasti vymáhání místních poplatků prostřednictvím prezentací správných procesních postů a upozornění na nejčastější chyby v zájmu jejich odstraňování.

Akreditace MV ČR: AK/PV-702/2023 a AK/VE-341/2023.

• úředníkům územních samosprávných celků dle § 2 odst. 4–7 zákona č. 312/2002 Sb., kteří provádí výkon správy místních poplatků.

• Procesní postup při správě místních poplatků; vztah zákona o místních poplatcích, daňového řádu a občanského soudního řádu.
  • Způsoby vymáhání místních poplatků.
  • Daňová exekuce jako jeden ze způsobů vymáhání pohledávek.
  • Předpoklady nařízení daňové exekuce, vztah úpravy v daňovém řádu k úpravě v občanském soudním řádu.
  • Jednotlivé druhy exekučních titulů, materiální a formální vykonatelnost exekučního titulu.
  • Lhůta pro placení daně a úkony přerušující její běh.
  • Vyloučení majetku z daňové exekuce.
  • Odklad a zastavení daňové exekuce.
  • Exekuční náklady.
  • Zjišťování postižitelného majetku dlužníka.
  • Způsoby provedení daňové exekuce – srážky ze mzdy, přikázání pohledávky z účtu u poskytovatele platebních služeb, přikázání jiné peněžité pohledávky, postižení jiných majetkových práv.
  • Vymáhání nedoplatků po nezletilých a osobách s omezenou svéprávností.
  • Správa a vymáhání místních poplatků u dlužníků, u kterých byl zjištěn úpadek.

Školení je realizováno přes internetový prohlížeč. Účastník potřebuje buď počítač, tablet, nebo chytrý telefon s připojením k internetu. Den před konáním školení obdržíte email, ve kterém je uveden odkaz pro účast na online školení, a současně obdržíte studijní materiály. V den konání kurzu stačí kliknout na daný odkaz. Doporučujeme tak učinit alespoň 10 minut před začátkem školení. V případě jakýchkoliv technických problémů během školení nás můžete kdykoli telefonicky kontaktovat. Školení probíhá prostřednictvím aplikace Microsoft Teams.