Zadávání veřejných zakázek dle zákona č. 134/2016 Sb. s ohledem na novelu zákona

Osvojte si vědomosti z problematiky zadávání veřejných zakázek, včetně konkrétních příkladů a řešení případových studií s ohledem na zákon č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek.

V rámci akreditovaného semináře se zaměříme i na novelu zákona č. 166/2023 Sb. platnou od 16. 7. 2023 týkající se kompletní revize zákona.

V rámci novely zákona bude vysvětleno, jaké dopady bude mít provedená změna na praktický postup. Informace budou zejména zaměřeny na upřesnění transpozice zadávacích směrnic, zpřesnění některých institutů a vyjasnění pravidel, snížení administrativní zátěže a rozšíření práv účastníků zadávacího řízení.

Akreditace MV ČR: AK/PV-381/2021 a AK/VE-206/2021.

• úředníkům a vedoucím úředníkům v jejichž kompetenci je daná problematika.

• Zadavatel, jeho vymezení, postavení příspěvkových a rozpočtových organizací měst a obcí jako zadavatelů – způsoby řešení zadávání.
  • Druhy zadávacích řízení, předpokládaná hodnota zakázky, veřejná zakázka malého rozsahu, významná veřejná zakázka.
  • Věstník veřejných zakázek, profil zadavatele, obchodní podmínky, seznam poddodavatelů.
  • Proces zadávání – typy řízení, lhůty.
  • Zadávací podmínky – způsobilost dodavatele a její prokazování, specifikace předmětu veřejné zakázky, obchodní podmínky, odkazy na konkrétní zboží/služby, diskriminační požadavky v zadávací dokumentaci, poddodavatelé a „sčítání kvalifikace“.
  • Zadávání částí zakázek.
  • Poskytování zadávací dokumentace a dodatečných informací.
  • Nabídka, obsah.
  • Otevírání obálek s nabídkami a potřebná dokumentace. Proces a průběh posuzování nabídek. Hodnocení nabídek. Mimořádně nízká nabídková cena. Rozhodnutí.
  • Uzavření smlouvy.
  • Změny smluv.