Zákon o evidenci obyvatel - rušení trvalého pobytu

Získejte praktické znalosti z oblasti evidence obyvatel a trvalého pobytu, které jsou nutné ke správné aplikaci příslušných ustanovení zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel, ve znění pozdějších předpisů, a dalších souvisejících předpisů.

Součástí výkladu budou změny a novinky vyvolané novelou zákona o evidenci obyvatel ze dne 29. 12. 2023.

Novinky se týkají zapisovatelů údajů, nového vymezení okruhu osob blízkých, oprávněné osoby ve smyslu § 10 odst. 6 písm. c), zastoupení občanů při hlášení změny adresy trvalého pobytu a nového formuláře žádosti o poskytnutí údajů z AIS EO.

Akreditace MV ČR: AK/PV-233/2021 a AK/VE-135/2021.

• úředníkům a vedoucím úředníkům, kteří se podílejí na výkonu správních činností v oblasti evidence obyvatel a trvalého pobytu.

• Právní předpisy na úseku evidence obyvatel.
  • Výkon státní správy na úseku evidence obyvatel.
  • Informační systém evidence obyvatel.
  • Poskytování údajů z informačního systému evidence obyvatel
  • Zprostředkování kontaktu.
  • Problematika trvalého pobytu - změna, ukončení, doručovací adresa.
  • Zrušení údaje o místu trvalého pobytu.
  • Přestupky na úseku evidence obyvatel.