Zvládání stresu a syndrom vyhoření

Využívejte techniky psychohygieny, pečujte o své duševní zdraví a naučte se včas rozpoznat příznaky dlouhodobého stresu případně syndromu vyhoření!

V akreditovaném kurzu si vyzkoušíte nácvik jednoduchých cvičení i komplexnějších relaxačních technik, které při práci se stresem můžete využít – ať už za stolem v kanceláři, doma nebo v terénu.

Získáte informace o syndromu vyhoření a na jednoduchém dotazníku si sami ověříte, zda je toto téma pro vás aktuální.

Budete pracovat s konkrétními stresory z praxe a hledat tipy a techniky pro práci s nimi tak, abyste si odnesli praktickou „kuchařku tipů“ pro vlastní praxi.

Akreditace MPSV ČR: A2023/1741-SP/PC/PP/VP (8 vyučovacích hodin).

Toto školení je akreditováno Ministerstvem práce a sociální věci ČR a cena je osvobozena od DPH. Cena bez DPH je tak cenou konečnou.

• sociálním pracovníkům,
  • pracovníkům v sociálních službách,
  • pracovníkům v manažerské, řídicí funkci.

• Základní teoretické pojmy a koncepty.
  • Dechové cvičení.
  • Oblasti působení stresu.
  • Relaxační technika „Autogenní trénink“.
  • Syndrom vyhoření.
  • Relaxační technika „Jacobsonova progresivní relaxace“.
  • Praktická cvičení – „Grounding“, „Ukotvení v 5  smyslech“.
  • Interaktivní workshop – téma „Mé nejčastější stresory“.