info@skoleni365.cz

+420 733 715 123

Informační a kybernetická bezpečnost ve veřejné správě

Kybernetická bezpečnost je v současnosti velké téma i pro veřejnou správu.

Zajištění informační a kybernetické bezpečnosti je nepochybně jednou z klíčových výzev současné doby. S probíhající elektronizací veřejné správy v České republice se hrozba kybernetických útoků stává aktuálnějším tématem a útoky jsou také rok od roku sofistikovanější. My Vás na tyto hrozby připravíme prakticky!

Seminář bude orientován na praktické řešení výkladových problémů.

Akreditace MV ČR: AK/PV-236/2018 a AK/VE-143/2018.


AKTUÁLNÍ TERMÍNY KONÁNÍ SEMINÁŘE A PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ NALEZNETE ZDE

Tento kurz Vám můžeme připravit také na míru.

V případě zájmu nás kontaktujte.

Detail popis kurzu

Komu je seminář určen:

  • Uživatelům informačních systémů veřejné správy, ale také jejich správcům a osobám odpovědným za řízení bezpečnosti na úřadech.
  • Pro všechny, kteří se chtějí podrobně a uceleně seznámit s problematikou informační a kybernetické bezpečnosti.

Cíle semináře:

  • Získáte přehled o aktuálních informací v oblasti informační a kybernetické bezpečnosti.
  • Budete seznámeni se základními principy informační bezpečnosti a související legislativou.

Struktura semináře:

Informační a kybernetická bezpečnost – vysvětlení pojmů.

V této části programu budou vysvětleny pojmy bezpečnosti obecně, bezpečnosti informační a bezpečnosti kybernetické. Dále budou stanoveny cíle při zajišťování informační a kybernetické bezpečnosti a životní cyklus řízení bezpečnosti.

Informační a kybernetická bezpečnost z pohledu zákona.

Prezentace vybraných ustanovení zákona: Zákon č. 181/2014 Sb., o kybernetické bezpečnosti, Zákon č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy, Zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, resp. Obecného nařízení o ochraně osobních údajů (Nařízení EU č. 2016/679).

Bezpečnostní hrozby a jak jim čelit.

Vysvětlení pojmů bezpečnostní hrozba a bezpečnostní opatření při zpracování informací a používání informačních systémů. Prezentace nejčastějších bezpečnostních hrozeb a adekvátních bezpečnostních opatření na praktických příkladech. Ke každé bezpečnostní hrozbě budou posluchači v rámci interaktivní spolupráce hledat nejvhodnější bezpečnostní opatření. Každé nalezené opatření bude zobecněno do principů bezpečného chování uživatele. Na závěr vzdělávacího předmětu budou prezentovány ukázky nejvýznamnějších aktuálních bezpečnostních incidentů s úniky informací.

Bezpečnost elektronických dokumentů – šifrování a elektronický podpis.

Vysvětlení principu šifrování pomocí privátního a veřejného klíče. Použití principů šifrování při zajištění důvěryhodnosti dokumentů na principu elektronického podpisu (jak funguje elektronický podpis a co prokazuje). Zajištění dokumentů časovým razítkem (princip prokázání existence dokumentu v čase a fixace platnosti elektronického podpisu).

  • Odpovědnost a povinnosti uživatelů.

Vysvětlení odpovědnosti uživatelů při zajištění informační a kybernetické bezpečnosti a prezentace základních povinností při práci s informacemi a informačními systémy veřejné správy v oblastech fyzické bezpečnosti, organizační bezpečnosti, personální bezpečnosti, logické bezpečnosti a komunikační bezpečnosti.

Lektor

Mgr. Jiří Jarema  působí jako vedoucí oddělení informačních služeb Magistrátu města Karviné a je členem Komise informatiky Svazu měst a obcí ČR.  Má dlouholeté lektorské zkušenosti a své semináře vždy oživuje příklady z praxe.

Zobrazit více

VZDĚLÁVÁNÍ – INVESTICE, KTERÁ SE VYPLATÍ

Aktuality emailem!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace