Právní úprava přestupků, řízení o přestupcích

Přehledně a srozumitelně Vám vysvětlíme úpravu přestupkového práva a správního trestání. Upozorníme Vás na nejčastější pochybení v této problematice.

Budete informování o podobnostech, společných principech a zásadách právě práva správního, respektive přestupkového a práva trestního jako klíčových odvětví veřejného práva.

Akreditace MV ČR: AK/PV-151/2022 a AK/VE-75/2022.

• všem úředníkům územních samosprávných celků, státním úředníkům a dalším subjektům (orgánům), kteří buď správní trestání přímo vykonávají, nebo se o danou problematiku pouze zajímají.

• Obecná ustanovení, základy odpovědnosti za přestupky.
  • Odpovědnost za přestupek - fyzické osoby, podnikající fyzické osoby, právnické osoby.
  • Okolnosti vylučující protiprávnost, zánik odpovědnosti za přestupek.
  • Správní tresty a jejich ukládání, ochranná opatření.
  • Zvláštní ustanovení o mladistvých.
  • Příslušnost správních orgánů.
  • Doručování,
  • Účastníci řízení a další osoby vystupující v řízení.
  • Postup před zahájením řízení.
  • Postup v řízení, zvláštní druhy řízení.
  • Rozhodnutí o přestupku, náklady řízení.
  • Řízení o odvolání, zvláštní postupy po právním moci rozhodnutí o přestupku, přezkum.
  • Hlavní rozdíly předchozí a aktuální právní úpravy, vymezení problémů, které novela přinesla a jejich případné řešení.
  • Praktické záležitosti, specifika praxe.