Jarní novinky ve vzdělávání II

28.04.2023

Pojďme si představit další nová témata a lektory, kteří se na Vás budou těšit na našich webinářích.

FINANČNÍ ŘÍZENÍ OBCÍ

Chcete mít ucelený přehled o rozpočtovém hospodaření obcí? Tento kurz Vás seznámí s platnou legislativou pro tuto problematiku, s povinnostmi v procesu finančního hospodaření a řízení obcí, s možnými riziky při nedodržení těchto povinností.

Touto problematikou Vás bude provázet paní lektorka Ing. Miroslava Vojtíšková, tajemnice městského úřadu.  Je lektorkou a zkušební komisařkou na úseku zvláštní odborné způsobilosti pro výkon správních činností při finančním hospodaření obcí a krajů.

MÍSTNÍ A ÚČELOVÉ KOMUNIKACE a POZEMNÍ KOMUNIKACE Z POHLEDU VEŘEJNÉ SPRÁVY

Chcete se skvěle orientovat v právních úpravách komunikacích a mít prohloubené znalosti v oblasti této problematiky? Na tomto kurzu budete mít detailní obeznámení s aktuální odbornou literaturou a judikaturou v oblasti pozemních komunikací. Získáte informace o dynamice právních názorových proudů v literatuře i judikatuře, jak s těmito proudy pracovat a aplikovat je v praxi. V rámci webináře je kladen důraz na rozbor konkrétních případů z praxe.

Lektorem pro tyto webináře je JUDr. Barbora Košinárová, Ph.D., která působí jako právník u Ředitelství silnic a dálnic ČR. Autorka Komentáře k zákonu o pozemních komunikacích a řady odborných publikací z různých oblastí. Jedná se o zkušenou lektorku, která má výborné hodnocení od svých posluchačů.

ÚZEMNÍ PLÁNOVÁNÍ A POVOLOVÁNÍ STAVEB

Webinář zaměřený na problematiku regulace území a územně plánovacích dokumentací, procesy jejich přijímání a následné využívání v procesu územního řízení. V tomto kurzu budete mít ucelené informace o základech v územích procesech, kolaudačního a stavebního řízení, a budete umět provádět úkony v této problematice.

Lektorem tohoto kurzu je Mgr. Pavel Kubíska, právník, který se profesně zabývá správním právem se zaměřením na právo stavební a energetické. Dále se specializuje na problematiku veřejných zakázek a práva nemovitostí. Zkušenosti nabyl jak ve veřejném sektoru, když působil na Ministerstvu zemědělství, tak při své činnosti v advokacii.

Rezervujte si včas místo na našem školení a doufáme, že se brzy uvidíme on-line.

Tak na viděnou!

Tým Školení365