Představení dalších akreditovaných kurzů Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR

15.06.2023

V tomto článku budeme pokračovat v představování nových témat, která se zabývají problematikou sociálních služeb. Semináře jsou akreditovány MSPV ČR. Pojďte si s námi tato nová školení projít a to včetně představení nových lektorů.

Všechna školení již najdete na našich webových stránkách, kde se můžete přihlásit na Vámi zvolené téma.

ÚVOD DO PROBLEMATIKY TÝRÁNÍ A ZNEUŽÍVÁNÍ V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Získejte užitečné informace o vhodném postupu v případě týrání s uceleným přehledem aktérů působících v této oblasti. Dozvíte se, s jakými druhy týrání je nejvíce ohrožena stále rostoucí skupina seniorů, kteří žijí v domácnostech. Pozornost se bude také zaměřovat zejména na špatné zacházení u seniorů a osob se zdravotním postižením, kteří využívají pobytové sociální služby.

V rámci akreditovaného kurzu si také rozšíříte vědomosti o prevenci pracovního stresu v oblasti pomáhajících profesí – syndrom vyhoření, o možnostech, jakým způsobem se mu lze vyhnout jak na straně jedince, tak i ze strany organizace (počínaje výběrem pracovníků, umožněním vzdělávání a odborného růstu, supervizí a vytvořením podmínek na pracovišti) a jaké jsou nejčastější nedostatky s návrhem doporučení právě v této oblasti.

ZÁVADOVÉ CHOVÁNÍ DĚTÍ Z POHLEDU KURÁTORA

Kurz seznamuje s obsahem a možnostmi sociální právní ochrany dětí v denní praxi práce kurátora pro děti a mládež. Účastníci semináře budou dále seznámeni s právním zakotvením dané problematiky a s metodami práce s dětmi a rodinou.

Pozornost je věnována i dalším otázkám, jako je vyhodnocování rizik, individuální plánování ochrany dítěte a stanovování cílů k sociálně právní ochraně dítěte. V dalších částech se kurz zaměřuje na nejčastější typy závadového chování dětí a mládeže, na pravomoci orgánu sociálně právní ochrany dětí a soudu, spolupráci kurátora pro děti a mládež s orgány činnými v trestním řízení a na spolupráci s dalšími institucemi, jako jsou školy, neziskové organizace, zdravotnická zařízení a podobně.

ASERTIVITA JAKO EFEKTIVNÍ JEDNÁNÍ V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

V rámci kurzu obdržíte praktické rady pro zlepšení vlastního komunikačního stylu o základní a funkční asertivní techniky. Seznámíte se s nejpodstatnějšími informacemi z oblasti lidských potřeb, asertivity a manipulace v komunikaci a budete umět tyto kompetence využít zejména v emočně vyhrocených situacích.

Naučíte se ovládat základní způsoby, jak vhodně reagovat na různorodé komunikační situace a jak komunikovat s odlišnými typy lidí. Po absolvování kurzu dovedete zmírnit napětí a stres ve vyhrocených jednáních s uživateli sociálních služeb, případně s jejich rodinnými příslušníky, a dokážete tato jednání směřovat ke konstruktivnímu řešení problémů.

ÚVOD DO PROBLEMATIKY OPATROVNICTVÍ PRO PRACOVNÍKY SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

Po absolvování akreditovaného semináře budete znát důvody, typy a druhy opatrovnictví. Uvědomíte si, jaké základní osobnostní vlastnosti by opatrovník měl mít a současně porozumíte povinnostem opatrovníka, jeho odpovědnosti a také jeho kontrole.

Výše uvedenými školeními Vás bude provázet Mgr. Marie Vinklerová, DiS., která působila jako sociální pracovnice a vedoucí pečovatelské služby v Lipníku nad Bečvou, cílová skupina senioři a zdravotně postižení občané.  Dále působila jako sociální pracovník na Magistrátu města Olomouc a v současnosti působí jako sociální pracovník v dětském domově. Doménou její profese je - soužití a práce s jinými lidmi – doma, v zaměstnání, sociální cítění, znalost zákona 108/2006 a 505/2006.

Rezervujte si včas místo na našem školení a doufáme, že se brzy potkáme na školení!

Tak na viděnou!

Tým Školení365