Představení akreditovaných kurzů Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR

05.06.2023

Rádi bychom Vás pozvali na nová školení, která se zabývají problematikou sociálních služeb. Semináře jsou akreditovány MSPV ČR. Pojďte si s námi tato nová témata projít a to včetně představení nových lektorů.

Všechna školení již najdete na našich webových stránkách, kde se můžete přihlásit na Vámi zvolené téma.

POSKYTOVÁNÍ DÁVEK OSOBÁM SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM

Seznamte se s aktuálně účinnou podobou zákona č. 329/2011 Sb., zákon o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením.

Na kurzu si ujasníte druhy dávek, které mohou být poskytovány lidem se zdravotním postižením a zvláštními pomůckami, které jsou ze systému sociálního zabezpečení financovány k začleňování osob se zdravotním postižením do společnosti.

Lektorem školení je paní Mgr. Monika Heczková, DiS, která působí jako konzultantka smluv o poskytování sociální služby a ochrany práv klientů sociálních služeb. Současně je konzultantkou pro povinnou dokumentaci a standardů kvality sociálních služeb.

DÁVKY POMOCI V HMOTNÉ NOUZI A JEJICH APLIKACE V PRAXI

Seznamte se s aktuální problematikou systému dávek pomoci v hmotné nouzi a jejich aplikací v praxi.

Součástí akreditovaného semináře jsou praktické příklady poskytování dávek pomoci v hmotné nouzi. Rovněž se dozvíte o chystaných novelách a také o změnách v ostatních dávkových systémech (státní sociální podpora, dávky pro osoby se zdravotním postižením, příspěvek na péči, životní a existenční minimum) a o dávkách pro Ukrajince (tzv. Lex Ukrajina).

Školení si pro Vás přichystal pan lektor Mgr. Petr Beck, který je vedoucí oddělení pomoci v hmotné nouzi a dávek pro osoby se zdravotním postižením na MPSV. Zkušební komisař u zkoušek zvláštní odborné způsobilosti pro výkon správní činnosti při řízení o nepojistných sociálních dávkách, autor praktických komentářů příslušné legislativy a akreditovaný lektor, který má výborné hodnocení od svých posluchačů.

Rezervujte si včas místo na našem školení a doufáme, že Vás brzy uvidíme.

Tak na viděnou!

Tým Školení365