PRAKTICKÝ KOMENTÁŘ

16.09.2022

Rádi bychom Vás informovali o vydání unikátního komentáře k zákonu o cestovních dokladech. Od doby platnosti zákona o cestovních dokladech (1999) až doposud žádný autor obdobný komentář na dané téma nepublikoval. Autorem komentáře je náš dlouhodobý lektor Marek Hejduk, vyučující oblíbených kurzů na téma Občanské průkazy a cestovní doklady, Služby a funkce Portálu občana, nebo Zákon o evidenci obyvatel - rušení trvalého pobytu.

Zákon č. 329/1999 Sb., o cestovních dokladech, je stěžejním předpisem pro vydávání cestovních dokladů státním občanům České republiky, jejich používání a vedení příslušných informačních systémů. Komentář nabízí výklad smyslu jednotlivých ustanovení zákona, do kterých se promítly evropské právní předpisy zavádějící bezpečnostní a biometrické prvky a vydávání cestovních dokladů s nosičem dat, který obsahuje údaje o zobrazení obličeje a otiscích prstů.

Jedná se o praktický komentář, který je koncipován nejenom pro pracovníky obcí s rozšířenou působností vykonávající agendu na úseku cestovních dokladů, ale též i pro širokou laickou veřejnost.

Nejbližší termín školení Občanské průkazy a cestovní doklady proběhne 11. 10. 2022, odkaz pro přihlášení naleznete zde: https://skoleni365.cz/skoleni/168-obcanske-prukazy-a-cestovni-doklady-aktuality-po-novele-zakona-ze-srpna-2021/

Komentář lze zakoupit na stránkách vydavatelství Wolters Kluwer.

Tak na viděnou na školení!

Tým Školení365.cz