Nové online kurzy pro sociální pracovníky v roce 2024

01.02.2024

S radostí vám oznamujeme, že v prvním pololetí letošního roku nabídneme dva nové online kurzy pro sociální pracovníky a to Úvod do šikany a kyberšikany z hlediska sociálního pracovníka a Zvládání stresu a syndrom vyhoření. Oba kurzy jsou akreditovány Ministerstvem práce a sociálních věcí České republiky.

Proč byste se měli zúčastnit?

• Získáte aktuální znalosti a dovednosti v oblasti šikany, kyberšikany a zvládání stresu.
  • Rozšíříte si profesní portfolio a zvýšíte tak svou konkurenceschopnost na trhu práce.
  • Získáte osvědčení o absolvování akreditovaného kurzu.

Pojďme se spolu na kurzy podrobně podívat!

ÚVOD DO ŠIKANY A KYBERŠIKANY Z HLEDISKA SOCIÁLNÍHO PRACOVNÍKA

Kurz poskytuje základní orientaci do problematiky šikany a kyberšikany, a to jak ve škole, tak v pracovním prostředí. V rámci kurzu pochopíte význam skupiny a skupinového tlaku při realizaci šikany. Seznámíte se s dílčími projevy šikany a rolemi a motivacemi jednotlivých aktérů. Budete se zabývat fázemi šikany, možnou intervencí v dílčích vývojových fázích. Naučíte se všímat si konkrétních varovných signálů od oběti či od kolektivu.

V části věnované kyberšikaně se dozvíte základní pravidla kyberbezpečnosti a zjistíte, jakou podporu a ochranu potřebují děti v dílčích vývojových fázích.

Lektorem webináře je Mgr. Ondřej Toth, který působí jako psycholog pro děti a dospělé na volné noze se soukromou praxí v Olomouci. V praxi působí od roku 2011. Má bohaté zkušenosti ze sociálních služeb, kde 9 let pracoval s rodinami a dětmi, 6 let jezdil na OSPOD Přerov pracovat s ohroženými rodinami a dětmi v paragrafu 6. Od roku 2020 se výrazně věnuje online terapii, a to jak individuální, tak má zkušenost i s terapií skupinovou.

Webináře budou probíhat v termínech 30. 05. 2024 a 20. 06. 2024.

ZVLÁDÁNÍ STRESU A SYNDROM VYHOŘENÍ

Začněte využívat techniky psychohygieny, pečujte o své duševní zdraví a naučte se včas rozpoznat příznaky dlouhodobého stresu případně syndromu vyhoření!

V kurzu si vyzkoušíte nácvik jednoduchých cvičení i komplexnějších relaxačních technik, které při práci se stresem můžete využít – ať už za stolem v kanceláři, doma nebo v terénu. Získáte informace o syndromu vyhoření a na jednoduchém dotazníku si sami ověříte, zda je toto téma pro vás aktuální. Budete pracovat s konkrétními stresory z praxe a hledat tipy a techniky pro práci s nimi tak, abyste si odnesli praktickou „kuchařku tipů“ pro vlastní praxi.

Webinářem vás bude provázet lektorka Mgr. Lenka Papáčová, která aktuálně působí jako psycholožka, terapeutka a lektorka s více než 25 lety praxe. Působí v neziskovém i komerčním sektoru, od roku 1996 se věnuje lektorské a konzultační činnosti a provozuje vlastní psychologickou praxi. Specializuje se mimo jiné na kurzy zaměřené na zvládání stresu, psychohygienu, syndrom vyhoření, posílení odolnosti, řízení času, komunikaci, work-life balanc a další témata.

Webináře budou probíhat 14. 03. 2024 a 25. 04. 2024.

Neváhejte se zaregistrovat a posuňte svůj profesní růst na další úroveň!

Tým Školení365